Hakkımızda

 

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, kurucu misyonuna uygun olarak üniversiteye başlayan her öğrencisine farklı disiplerde entellektüel bir dünyanın kapılarını açıyor. Hangi disiplinden olursa olsun Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'ne adım atan her öğrenci çok yönlü, derinlikli ve ortak bir üniversite iklimiyle tanışıyor. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencileri tek tip insan gücünün ve tek yönlü düşünce becerisinin geçerliliğini kaybettiği, farklı disiplinlerin formasyonuna sahip; farklı düşünme becerileri kazanmış bireylerin her alanda ön planda olduğu bir dünyaya Ortak Dersler Müfredatı'yla hazırlanıyor.

Multi-disipliner bilgi ve buna bağlı eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri ihtiyacı giderek trans-disipliner bilgi ve yaratıcı düşünme becerileri ihtiyacına dönüşürken ortak bilginin değeri artıyor. FSMVÜ Ortak Dersler Koordinatörlüğü ortak bilgi, ortak birikim, ortak gelecek düşüncesinden aldığı güçle sınırları olmayan ortak bir üniversite vizyonunu amaçlamaktadır.

Bu amaçla, Yapay Zeka'dan Çevre ve Enerji'ye; Türk Musikisi'nden Sinema ve Sanat'a; Mekan ve Psikoloji'den Şehir Kimlik Mimari'ye; Eleştirel Okuma ve Düşünme'den İnsan Toplum Edebiyat'a farklı disiplinlerde otuzdan fazla ders bölüm fark etmeksizin öğrencilerimizin ilgisine sunulmaktadır.